Zadbaj o swoje oczy!

oczy

Dziś kilka wskazówek dotyczących pielęgnacji oczu. Doskonale zdajemy sobie sprawę z faktu, że aby doskonale wyglądać nie liczy się tylko odpowiednio dobrana, dopasowana fryzura, lecz również odpowiedni makijaż. Zanim jednak o samym makijażu, kilka słów o samym oku oraz o odpowiedniej jego pielęgnacji.

Musimy zawsze pamiętać, że gałka oczna jest bardzo delikatnych narządem ludzkim i podczas makijażu, pielęgnacji musimy obchodzić się ze szczególną ostrożnością. Skóra wokół oka jest bardzo cienka i delikatna, pozbawiona niemal jakichkolwiek gruczołów łojowych. Dla porównania na każdym 1 cm2 skóry na twarzy występuję około 800 gruczołów łojowych. Ważną informacją jest również znikoma ilość tkanki tłuszczowej oraz naczyń krwionośnych. Czemu jest to ważne ? W okolicach oczodołu krew krąży zdecydowanie wolniej, co w efekcie może prowadzić do powstawania sińców oraz tzw. Woreczków wodnych. Skóra wokół oczu jest również bardzo cienka.

 

Naszymi najczęstszymi problemami z oczami – głównie wynikającymi z trybu życia codziennego są: pieczenie, nadmierne łzawienie oraz zaczerwienienia. Główną przyczyną takich zaburzeń jest przemęczenie oczu w wyniku braku snu, długotrwałej pracy przed komputerem, dymem nikotynowym, ale również poprzez solarium czy szkła kontaktowe. Doskonałym zabiegiem pielęgnacyjnym na zmęczone oczy jest ich przemywanie naturalnymi ziołowymi herbatkami. Takie herbatki / napary możemy przygotować same w domowej kuchni. Najczęściej moim klientkom polecam herbatki na bazie kopru włoskiego lub pietruszki. Takie przemywanie odżywia skórę i samą gałkę oczną oraz rozjaśnia. Popularne jest też stosowanie herbatek z lipy. Takie napary przynoszą nie tylko ulgę dla oka ale również zwężają naczynia krwionośne.  Czasami w celu niwelowania stanów zapalnych polecane jest użycie herbatki z bławatka lub arniki.
Nawet jeśli sama gałka oczna jest zdrowa, nie zmęczona i dobrym wizualnym stanie, bardzo często narzekamy na opuchnięcia powiek, również wynikające ze zmęczenia, zaburzenia w krążeniu lub odkładaniu się nadmiaru tkanki tłuszczowej.  Przyczyną może być również gromadzenie się wody w tkankach lub zbyt dużą ilość soli w organizmie. Przy pielęgnacji powiek polecam z reguły dwa sposoby. Naturalne – domowe, lub przy użyciu gotowych kosmetyków. Te pierwsze, to przede wszystkim zimne kompresy, okłady np.: ogórek, awokado, kostka lodu lub kompresy z kwiatów lipy lub świetlika lekarskiego. Co do gotowych kosmetyków, szczególnie polecam te na bazie wyciągów ziołowych np.: bluszcz, skrzyp.

 

A na koniec jeszcze kilka wskazów, dobrych przyzwyczajeń które pozwolą otrzymać oczy oraz skórę w okolicach oczodołu w dobrej kondycji. Polecam Wam przygotowanie raz na pewien czas (w zależności od skali problemów) kompresów z czarnej herbaty w postaci chłodnych okładów na oczy. Niezastąpionym jest odpowiednia ilość snu, wypoczynek oraz przebywanie na świeżym powietrzu. Dieta bogata w witaminy, sok z cytryny z miodem do picia oraz kosmetyki na bazie naturalnych wyciągów na pewno pozwolą Wam utrzymać Wasze piękne oczy w solidnej formie.

A jak oczy są już zdrowe to i makijaż zawsze wygląda lepiej

Pozdrawiam

Wiola Kupis

http://www.studio-ombre.pl/

Podobne artykuly

Dodaj Komentarz

Adres email będzie niewidoczny. Wymagane pola zaznaczone *