Pielęgnacja włosów zimą

wlosy_zima

Każda z nas chciałaby mieć piękne, gęste i lśniące włosy niczym kobiety w reklamach TV ☺.W moim poście przedstawię kilka wskazówek jak pięlęgnować włosy zwłaszcza teraz kiedy zbliża się zima…

OD CZEGO ZACZĄĆ?

Włosy zarówno jak dłonie i paznokcie są nasza wizytówką , pięknie ułożone i zadbane przyciągają wzrok, niestety jesień i zima to czas kiedy trudniej o nie zadbać. Stosujmy więc delikatne szampony które nie zawierają parabenów ani SLS czyli środków przedłużających trwałość kosmetyków oraz środków odtłuszczających :-O Niska temperatura osłabia włosy , (zwłaszcza kiedy przed wyjściem do pracy w pośpiechu suszymy włosy następnie prostujemy lub kręcimy lokówką). Aby uniknąć szoku termicznego naszych włosów zorganizujmy sobie czas tak aby wysuszyć włosy powoli i zimnym nawiewem suszarki. Warto też użyć sprayu, który chroni przed wysoką temperaturą prostownicy lub lokówki a także zapobiegnie elektryzowaniu się. Kiedy już wykonamy podstawowe zabiegi pielęgnacyjno – ochronne warto zastanowić się nad okryciem głowy.

CZAPKA ? Wiemy, że czapka nie dla każdego jest komfortowym rozwiązaniem, po prostu nie każdy lubi, jeżeli jednak najważniejsza jest dla nas kondycja i wygląd włosów to czapka jest NIEZBĘDNA !! ☺ Zbyt niska temperatura na zewnątrz może doprowadzić do przemarznięcia włosów co z kolei odbierze im blask a także spowoduje rozdwojenie końcówek. Czapka zapobiegnie także splątaniu się włosów podczas wietrznej pogody , nawet jeśli trochę zepsuje nam fryzurę to i tak warto. Jeżeli podczas porannej pielęgnacji zastosujemy spray antyelektrostatyczny to nie będziemy miały problemu z elektryzowaniem po zdjęciu czapki.

CZY DIETA MA ZNACZENIE? Zimą jemy mniej owoców i warzyw a więcej potraw tłustych, rozgrzewających ,które niestety nie dostarczają odpowiedniej ilości witamin. Starajmy się więc uzupełnić ich niedobór w tym okresie suplementami lub witaminami w kapsułkach. Aby wzmocnić włosy potrzebujemy podstawowych witamin jak : A ,C ,E ,witamin z grupy B jak B5,B6,B12 oraz kwasu foliowego. Osobom ,które chcą zapuścić włosy oraz przyspieszyć ich wzrost zaleca się przyjmowanie cynku i żelaza.

JAK NAWILŻYĆ WŁOSY? Zimą ważne jest nawilżanie włosów od środka czyli zwyczajnie spożywanie odpowiedniej ilości wody mineralnej w codziennej diecie. Natomiast jeżeli mamy trochę wolnego czasu w chłodny jesienny wieczór warto zastanowić się nad zastosowaniem maski ochronnej lub oleju odżywiającego np.olej kokosowy lub zwykła oliwa z oliwek. Takie domowe sposoby nawilżają i odżywiają włosy i choć ciężko je zmyć warto raz na jakiś czas zafundować sobie taki zabieg.

www.studio-ombre.pl

Tagi:     , ,

Podobne artykuly

Dodaj Komentarz

Adres email będzie niewidoczny. Wymagane pola zaznaczone *