Piękna i zdrowa w ciąży

piekna i zdrowa w ciazy

Piękna i zdrowa w ciąży? Ciąża to dla kobiety wspaniały okres, ale i czas, kiedy zaczyna martwić się o wygląd swego ciała. Niepotrzebnie. Wszak bycie przy nadziei to najbardziej naturalny czas w życiu każdej z nas. Skoro tak jest, to również wszelkie zmiany w naszym ciele są zwyczajną i fizjologiczną przemianą, która musi nastąpić, lecz po niej wszystko wraca stopniowo do normy. Nie zamartwiajmy się więc, że nasze ciało zaczyna być nie takie jak byśmy chciały. Tui ówdzie przybieramy na wadze. To normalne i zamiast przejmować się tym, cieszmy się, bowiem oprócz rozmiaru brzuszka zwiększa się też na przykład rozmiar naszego biustu, co przecież zapewne nas bardzo ucieszy, nie wspominając o naszych partnerach.

Waga w górę?

O tym czy przyrost naszej wagi jest w normie, poinformuje nas lekarz.
Bądźmy pewne, że w porę zauważy on wszelkie odchylenia, ważąc nas na badaniach kontrolnych. Jeśli jednak będzie nam się wydawało, że zaczynamy za dużo tyć a doktor milczy, spytajmy go czy z naszą wagą wszystko jest w porządku. Czasem wydaje nam się, że w ciągu zaledwie kilku, kilkunastu dni nasze ciało wyraźnie się zaokrągliło, nogi zaczęły nie mieścić się w spodniach, a ręce wyglądają na opuchnięte. Warto wtedy skonsultować to z lekarzem, bowiem często te zmiany wyglądu w ciąży są efektem powstawania obrzęków, które niekiedy są objawami jakiś nieprawidłowości.

Waga w dół?

Zbyt mały przyrost wagi czy utrata jej, powinna skłonić nas do konsultacji ze swoim ginekologiem. Wiadome jest, iż w ciąży nie wolno się odchudzać. Może to być bardzo niebezpieczne zarówno dla matki jak i dla rozwijającego się w niej płodu. Zatem musimy zachować umiar i zdrowy rozsądek w odżywianiu tak, aby piękny wygląd w ciąży szedł w parze z zachowaniem naszego zdrowia i zdrowia maleństwa.

Zdrowa dieta receptą na piękną sylwetkę w ciąży
W pewnym stopniu możemy kontrolować i wpływać na to, jak szybko i jak dużo przytyjemy przez 9 miesięcy. W dzisiejszych czasach nie jest to trudne. Na pewno należy spożywać w tym ważnym okresie dużo zdrowych warzyw i owoców,
dbać o odpowiednią ilość nabiału, pełnoziarnistego pieczywa, kasz, chudego mięsa oraz przynajmniej jeden, dwa razy w tygodniu jeść ryby, które dostarczają nam ważnych dla organizmu nienasyconych kwasów tłuszczowych. Wpływają one doskonale na rozwój serca i mózgu maluszka a także poprawiają naszą odporność. Unikajmy natomiast wszelkich tzw. bomb kalorycznych: słodyczy, chipsów, fast foodów, czy słodkich napoi. Zawierają one puste kalorie, które tylko przerodzą się w nadprogramowy tłuszczyk,nie dostarczając nam przy tym żadnych witamin i minerałów.

Zbawienny wpływ gimnastyki

Podczas wizyty u ginekologa warto dowiedzieć się także, czy nie ma przeciwskazań do ćwiczeń fizycznych. Zapytajmy lekarza, czy możemy uprawiać lekką gimnastykę, która w zdrowy i przyjemny sposób pomoże nam utrzymać piękną i zgrabną figurę pomimo rosnącego brzuszka. Zawsze jednak uważajmy jak reaguje na ruch nasz organizm. Nie wolno przeciążać go, ale delikatne ćwiczenia rozciągające, w spokojnym tempie znakomicie wpłyną zarówno na nasz organizm, ciało jak i na zdrowie maluszka i lepsze jego dotlenienie. Nasz ginekolog wskaże nam, jakie ćwiczenia możemy wykonywać bezpiecznie w domu.

Zdrowie z apteki?

Często ginekolodzy zapisują kobietom w ciąży witaminy i minerały, lecz uważnie
dobierają je do każdej przyszłej mamy. Znany pewnie wszystkim kobietom ciężarnym kwas foliowy, który przyjmowany w okresie ciąży wpływa dobroczynnie na dziecko i mamę, również powinien być podawany po konsultacji z lekarzem, ponieważ czasem jest on także zawarty w zestawach witamin. Przyjmowany z różnych źródeł mógłby zostać przedawkowany. W ciąży bowiem każdy lek, każdy suplement diety, czy nawet zioła muszą być przyjmowane wyłącznie po konsultacji z ginekologiem. Tylko on potrafi stwierdzić czy dany lek będzie dobry właśnie dla nas i nie zaszkodzi dziecku. Nie ryzykujmy kochane Mamy i nie przyjmujmy nic bez konsultacji z lekarzem, tylko dlatego, że nasza koleżanka nam poradziła twierdząc, że ona brała i dany lek jej pomógł. Każda kobieta jest inna, inaczej przechodzi ciążę, czasem pojawiają się też komplikacje podczas niej i wówczas niewinny lek kupiony bez recepty może zaszkodzić nam i maleństwu.

Sposób na rozstępy

Często zdarza się, iż w wyniku szybkiego przyrostu masy ciała pojawiają się nieładne
rozstępy. Istnieje doskonały i sprawdzony przez wiele kobiet w ciąży a co najważniejsze bezpieczny sposób i na to zmartwienie. Wystarczy zaopatrzyć się w zwyczajną oliwkę dla dzieci. Każdego dnia należy tą oliwką smarować delikatnie całe ciało. Pomoże to w pewnym stopniu zapobiec rozstępom oraz sprawi, że nasze ciało będzie piękne, gładkie i doskonale nawilżone. Skóra stanie się bardziej elastyczna i rozciągliwa, zatem powiększający się brzuszek, piersi oraz ciało, będą zmieniać swe proporcje, nie naruszając zbytnio struktur skóry.

 

Zobacz jak zadbać o siebie aby uniknąć rozstępów w czasie ciąży.

 

 

Tagi:     , ,

Podobne artykuly

Dodaj Komentarz

Adres email będzie niewidoczny. Wymagane pola zaznaczone *